RU    RO    EN

Jobinfo.md - Работа в Молдове. Lucru in Moldova. Job in Moldova. Поиск работы, вакансий и резюме в Молдове

ВСЕ ВАКАНСИИ ВСЕ РЕЗЮМЕ
О ПРОЕКТЕ  |  РЕКЛАМА  |  ОБРАТНАЯ СВЯЗЬ
РАБОТА В РЕГИОНАХ
РАБОТА ЗА РУБЕЖОМ
ОБРАЗОВАНИЕ И КУРСЫ
ТРЕНИНГИ
ПОЛЕЗНЫЕ СТАТЬИ

            Поиск по сайту

Livitchi olga (26)

Ермиклиян Юрий Александрович (25)

Разместить вакансию Разместить резюме

Начало /  Smart ID
Smart ID
Smart ID

Inginer Vanzari.

Dacă dorești să îți arăți măiestria în gestionarea relațiilor de afaceri între companie și client și în plus ai și spirit competitiv, vino să te alături echipei Smart ID Dynamics. Căutam un INGINER Vânzări responsabil cu promovarea produselor si solutiilor companiei precum și cu întreținerea unor relații pozitive cu clienții. Dacă ești o persoană entuziastă, pozitivă și competitivă, căreia îi place să întâlnească oameni noi, atunci Smart ID Dynamics este locul unde trebuie să fii!

Ca Inginer Vânzări în cadrul Smart ID Dynamics va trebui să crești numărul vânzărilor prin promovarea și vânzarea soluțiilor din portofoliul companiei noastre, atât către clienții existenți cât și către clienții noi. Îți vei gestiona propriul program, pentru a optimiza timpul petrecut în interacțiunile cu clienții.

Locație:  Chisinau

Responsabilități:

Identificarea clienților potențiali;
Gestionarea activității de promovare și vânzare a produselor și aplicațiilor din portofoliul companiei pentru zona asignată; (produsele și aplicațiile se pot vizualiza pe site-ul www.smartid.ro );
Calificarea lead-urilor și prioritizarea clienților, în funcție de necesitatea acestora;
Dezvoltarea relațiilor de afaceri între clienți si companie;
Întocmirea de oferte tehnice și comerciale și urmărirea acestora;
Vizite la clienți și păstrarea unei relații continue cu aceștia;
Prezentări de produse și servicii;
Derularea de contracte/ negocieri/ comenzi;
Raportări lunare;
Adunarea de informații despre piața automatizărilor, concurentă, produse, oportunități etc.;
Prospectarea continuă a pieței, în căutarea de noi clienți;
Colaborarea cu Directorii Executivi și cu ceilalți reprezentanți de vânzări pentru a te asigura ca procesul de vânzare se desfășoară conform strategiei de vânzări iar lead-urile sunt urmărite și gestionate conform procesului intern de vânzare.

Profilul candidatului ideal:
Activ, perseverent, motivat, organizat, bun coleg, bine pregătit profesional;
Absolvent electronică, automatică, electrotehnică, electromecanica etc..;
Experiența în vânzări poate fi un atuu;
Abilități de comunicare și negociere, aspect profesional;
Cunoașterea produselor din domeniul automatizărilor industriale;
Se consideră avantaj experiența în vânzarea soluțiilor dedicate liniilor de producție automatizate, automatizare industrială;
Limba engleză;
Posesor carnet de conducere categoria B;

Oportunități:
Lucrul într-un colectiv tânăr și bine pregătită profesional, într-un mediu plăcut și propice dezvoltării personale;
Oportunitatea obținerii unor câștiguri coroborate cu eforturile depuse;
Bonusuri raportate la vânzări s.a.m.d.;

Persoanele interesate pot expedia CV-ul la adresa: onica@smartid.md

19-10-2016